Design:
Erstellung internetseiten

Tworzenie stron

Ošetřování plen

 

Níže jsme pro Vás připravili několik užitečných rad, jak plenky používat a jak o ně pečovat.

 

Než začnete plenky používat

Bambusové plenky, látkové plenky a vkládací plenky dosáhnou nejlepší schopnosti savosti až po několika vypráních (bambusové plenky dosáhnou největší savosti po cca 10 vypráních). Když je budete používat dříve, nic se neděje, pouze je možné, že budete dítě přebalovat častěji. Před prvním praním namočte plenky a vkládací plenky přes noc v čisté vodě, aby se zabránilo možnému sražení a potrhání švů, hlavně vkládacích plenek. Pak je můžete min. 2 - 3x vyprat na 30°-40°C, nedoporučujeme používat žďímání ve vysokých otáčkách (mohou se poškodit švy nebo svrchní nepromokavá část kalhotek). Doporučená doba mezi jednotlivými přebalování je po 1,5 – 3 hodinách nošení pleny v návaznosti na pitném režimu a výskytu moče a stolice.

 

Co dělat po přebalení

Odstraňte případnou stolici pomocí ubrousku nebo jiného vhodného prostředku, zbytky odstraňte ručně pod tekoucí vlažnou vodou.

 

Skladování použitých plenek

Použité plenky by neměly být uložené déle než 2 až 3 dny. Vlivem působení moči po delší dobu by se mohla poškodit vlákna plenky a tím i zkrátit její životnost. Po přebalení doporučujeme celou plenku a vkládací plenku opláchnout a uložit do kbelíku nebo jiného vhodného skladovacího boxu (moč se zředí a není tak agresivní). Dalším způsobem uložení je ve kbelíku nebo boxu s vodou, do které jste předem přidali pár kapek prostředku s antibakteriálními vlastnostmi (např. levandulového nebo esenciálního oleje).

 

Praní a žehlení

Kalhotkové plenky a vkládací plenky můžete prát dohromady.

Doporučujeme prát kalhotkové plenky (s rozepnutými cvočky) a vkládací plenky na 30-40°C (pokud budete prát plenky na více stupňů, urychlujete tak jejich opotřebení, plenky se mohou srážet a začnou ztrácet savost) v ekologických pracích prostředcích, které jsou určeny pro látkové nebo bambusové plenky (např. Bambinex Nappy Ultra Care apod.). Tyto prostředky by měly být co nejvíce šetrné k dětské pokožce a k životnímu prostředí. Ždímání doporučujeme maximálně do 400 otáček. Nedoporučujeme používat aviváže a změkčovadla - tyto prostředky mohou poničit vlákna plenek a tím zamezit / snížit savost plenek. Pokud jsou plenkové kalhotky jen trochu vlhké, stačí je pouze opláchnout pod vodou nebo použít ekologické mýdlo. Plenkové kalhotky pokaždé střídejte - kdykoliv přebalíte, použijte nové a ty použité pořádně provětrejte, a to i v případě, že nejsou vlhké. Nedoporučujeme sušit na topení nebo na přímém prudkém slunci.

Plenky nedoporučujeme žehlit a skládat. V sušičce lze na střední stupeň sušit vkládací plenky, nedoporučujeme sušit kalhotkové plenky (mohla by se poničit a popraskat nepromokavá PUL vrstva). Na čištění nepoužívejte ocet a podobné prostředky na jeho bázi.

 

Nedoporučujeme používat následujicí prostředky a postupy:

  • prát na více jak 40°C
  • ždímat na více jak 400 otáček
  • nepoužívat změkčovadla, bělidla a ostatní prostředky na chemické bázi
  • nesušit v sušičce na vysoké teploty, na topných tělesech, na přímém prudkém slunci
  • kalhotkové plenky a vkládací plenky nežehlete, neskládejte
  • nepoužívejte ocet (látky na jeho bázi), přípravky založené na kyselilně octové a citronové (např. Ecover) a ostatní žíravé látky
  • použité plenkové kalhotky a vkládací plenky neskladujte déle jak 2-3 dny

 

Pokud přeci jen po čase kalhotky provlhávají (např. kolem lemů u nožiček - většinou způsobeno velkým množstvím moče nebo dlouhodobým nasazením), doporučujeme potřít švy a lemy vlněným voskem (prstem rozetřete a zasušte fénem), případně impregnaci i zopakovat. Pokud tato opatření nepomohou bude potřeba vyměnit kalhotky za nové, u PUL kalhotek mohlo dojít nešetrnou manipulací k nevratnému poškození nepropustného zátěru. U některých dětí se může projevit alergie na lanolin (i na masti obsahující lanolin).

 

Reklamovat lze vady, které nevznikly v důsledku nesprávného používání nebo ošetřování plenek. Výskyt drobného prosáknutí plenek není důvodem reklamace, jedná se o stav, který může nastat v důsledku velkého množství moče nebo stolice.

 

V návaznosti na špatné používání, skladování, ošetřování, udržování, praní, použití nesprávných pracích prostředků a v návaznosti na typ dětské pokožky se mohou vyskytovat drobné alergické reakce.

 

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Vlněný vosk
  Vlněný vosk je přírodní impregnační prostředek (obsahuje lanolin), který se vtírá do n..
53,00 Kč
Bez daně: 43,80 Kč
Bamboos.cz © 2021
Naše projekty:
Krajánek.com , E-shop CzWww.cz se zaměřením na potřeby pro zahradu, dům a bydlení